Jak zadbać o toner w drukarce HP?

Wskazówki do uniknięcia problemów z tonerem HP

To, co wyróżnia drukarki laserowe amerykańskiego producenta na tle standardowych urządzeń innych marek, to toner do drukarki HP. Choć nie należy do najtańszych, to jest bardzo wydajny. Aby jednak wykrzesać z niego maksimum możliwości, należy o niego regularnie dbać. W tym celu należy zapamiętać kilka najważniejszych zasad, które pozwolą uniknąć codziennych problemów ze sprzętem do drukowania.

Warunki przechowywania materiałów eksploatacyjnych

Podstawową kwestią jest odpowiednie przechowywanie tonera. Należy unikać wilgoci, która sprawia, że wkład tonera może ulec uszkodzeniu. Toner do drukarki HP należy przechowywać w suchych miejscach i w temperaturze pokojowej. Optymalne warunki, które pozwalają na zachowanie właściwości to temperatura, która nie przekracza 25°C. Producent HP zaleca przed pierwszym użyciem tonera przynajmniej dwanaście godzin kwarantanny w temperaturze pokojowej, aby uzyskać zadawalający efekt wydruku.

Sposób na przedłużenie żywotności tonera

Należy pamiętać, że komunikat o wymianie tonera nie zawsze oznacza konieczność zakupu nowego wkładu. Znaczny spadek jakości wydruku możemy polepszyć – toner do drukarki HP należy wyjąć i ostrożnie przewrócić go kilkukrotnie z boku na bok. Często się zdarza, że wykonanie tej czynności przedłuża żywotność kasety. To kwestia osiadania proszku w środku urządzenia, co powoduje nierówny wydruk i uruchomienie komunikatu o kończącym się wkładzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *