Jak bardzo zmienił się rynek drukarek od kupna przez HP drukarek Samsung?

We wrześniu 2016 roku pojawiła się informacja o wykupieniu sektora drukarek biznesowych firmy Samsung przez innego potentata świata elektroniki, jakim jest firma HP. Minęło już sporo czasu od tego ważnego momentu i można stwierdzić, że założenie właścicieli Hewlett Packard zostało spełnione. Firma ta zdecydowanie umocniła swoją pozycję na rynku.

Transakcja za miliard dolarów

Suma odkupienia sektora drukarek prowadzącego przez firmę Samsung wyniosła 1,05 miliarda dolarów. Wówczas, zdaniem osób, które przeprowadzały transakcję, gałąź ta nie była unowocześniana od dziesięcioleci. Sposobem uzdrowienia branży, drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych miało być połączenie sił HP i Samsung.

Przyspieszenie rozwoju

W wyniku transakcji przedsiębiorstwo HP przejęło także około 6500 patentów, z których skrzętnie korzystało. Zdecydowanie przyspieszyło to rozwój urządzeń, a także stosowanych w nich technologii. Umocnieniu uległa przede wszystkim pozycja firmy na rynku drukarek, a także świadomość wśród klientów. Każdy z użytkowników posiadł wiedzę, jaki tusz do drukarki HP ma zakupić i w jaki sposób należy go wymienić.

Priorytetem urządzenia laserowe

Tak jak wcześniej zapowiadano, priorytetem HP miały być urządzenia laserowe. Założenie to zostało zrealizowane. Przy okazji transakcji zespół amerykańskiego producenta wsparło ponad tysiąc trzystu inżynierów, którzy swoją pracą przyspieszyli wprowadzanie innowacji dotyczących rozwoju technologicznego drukarek laserowych. W efekcie dział druku, obok segmentu zajmującego się komputerami, stał się jednym z głównych filarów biznesu HP.

Biznes HP kręci się

Nie da się ukryć, że produkty HP stały się najbardziej rozpoznawalnymi w branży zajmującej się urządzeniami wielofunkcyjnymi do drukowania. Wzrosty sprzedażowe to efekt świetnych posunięć strategicznych włodarzy amerykańskiego producenta, który położył nacisk na kompatybilność drukarek z innymi urządzeniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *